EuroContest - Eurovize, Eurovision a jejich zprávy
A+ R A-
04 Pro

Víme první: Slovensko nebude na Eurovizi 2013!

Rate this item
(2 votes)

Rozhlas a televízia Slovenska se v roce 2013 nezapojí do mezinárodní hudební soutěže 2013. O stažení ze hry informuje mluvčí RTVS Richrad Šümeghy. Slovensko se soutěže účastnilo každoročně od svého návratu v roce 2009. Nyní však stojí bývalá federace Česka a Slovenska opět bok po boku mimo Eurovizi.

Po již odhlášeném Portugalsku je Slovensko druhou zemí, která se oficiálně stahuje z Eurovision Song Contest 2013. Této mezinárodní hudební soutěže se v letošním roce nezúčastní i Polsko, které o účasti naopak zvažovalo.

Slovenský telerozhlas se musí vypořádat s finanční situací, která je problémová zejména v oblasti veřejnoprávní televize. O stabilizaci se pokusí v letošním roce zvolený nový generální ředitel Václav Míka, který nám poskytl v minulosti rozhovor.

Slovensko se o debut na Eurovision Song Contest pokoušelo poprvé již v roce 1993, bezprostředně po rozdělení bývalého Československa. Svůj start však uskutečnilo až o rok později. Slovensko se Eurovize zúčastnilo již sedmkrát, přesto na svůj velký úspěch stále čeká.

Od svého velkého návratu do soutěže v roce 2009 se musela STV vypořádat s klesající sledovaností a zájmem ze strany televizních diváků. V roce 2012 zemi reprezentoval Miro Šmajda, který soutěžil jako Max Jason Mai. Ten pro Slovensko přivezl zatím jako jediný nelichotivé poslední místo.

„Rozhlas a televízia Slovenska sa nezúčastní na budúcom ročníku medzinárodnej pesničkovej súťaže Eurovision Song Contest (ESC) 2013, ktorá sa bude konať vo Švédsku. RTVS plánuje v budúcom roku väčšiu podporu domácich projektov, maximum finančných prostriedkov preto investuje do vlastnej tvorby a do nových formátov,“ prozradil mluvčí RTVS exkluzivně našemu webu EuroContest.cz.

Svou situaci může RTVS přehodnotit ještě do 19.12.2012, kdy musí být uhrazen vstupní poplatek za účast na nadcházejícím, již 58. ročníku Eurovision Song Contest.

blog comments powered by Disqus